Podlaski Ryder Cup - XII edycja rozegrana !

Zakończył się dzisiaj dwudniowy turniej o nazwie Podlaski Ryder Cup – rywalizacja golfistów z Augustowa i Białegostoku.

Była to już dwunasta edycja tego turnieju. Jak do tej pory najliczniej obsadzona, obie drużyny liczyły 12 zawodników a że dopuszczono możliwość wymiany graczy po każdym z formatów, praktycznie w zawodach wzięło udział 32 golfistów.
Tym razem gospodarzem zawodów był Augustów, a turniej rozegrano na 9-cio dołkowym polu w Grabowie.
Po pierwszym dniu rozegrano dwa formaty: fourball i foursome i wynik był 10:2 dla Augustowa
W drugim dniu grano 12 meczy 1 na 1 i tu również zwyciężył Augustów wynikiem 10:2

Tak więc cały turniej wygrał Augustów rezultatem 20:4 i na kolejny rok ten piękny puchar pozostanie w Augustowie.
Należy podziękować zawodnikom obu drużyn za postawę i ducha walki. A nie było łatwo, zwłaszcza w niedzielę, gdy wiał tak bardzo mocny wiatr

Kolejne zawody w tym cyklu za rok. Organizatorem będzie Białystok i nasi koledzy już teraz pałają chęcią rewanżu i odzyskania pucharu.