XI Mistrzostwa Podlasia w Golfie
Na zmodernizowanym, dziewięcio-dołkowym polu golfowym w Grabowie k/Augustowa zostały w dniach 12 i 13 września rozegrane XI Otwarte Mistrzostwa Podlasia o Puchar Augustowianki. Tradycyjnie po raz jedenasty mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.
Mistrzostwa Podlasia są najtrudniejszym turniejem sezonu organizowanym przez Augustowski Klub Golfa. Rozgrywane są cztery 9-cio dołkowe rundy, dwie w sobotę i dwie w niedzielę. Razem 36 dołków a rezultatem końcowym jest suma uderzeń na wszystkich 36 dołkach.

Na starcie zawodów stanęło 35 golfistów z naszego regionu, najliczniej z Augustowa i Białegostoku choć nie zabrakło reprezentantów Suwałk, Ełku i Olecka, że wspomnę jedynie o tych większych. Odnotowano również zawodnika z Poznania, który nie wyjechał z pustymi rękoma zabierając ze sobą nagrodę wicemistrza Podlasia w klasyfikacji netto. Sklasyfikowanych zostało 23 graczy bowiem nie wszyscy ukończyli wszystkie cztery rundy.

Zawodnicy walczyli o tytuły mistrzowskie w klasyfikacji brutto oraz netto (klasyfikacja netto jest to wynik brutto skorygowany o współczynnik umiejętności danego gracza tzw. handicap (hcp)). Ponadto zawodnicy rywalizowali w konkurencjach dodatkowych: na najdalsze uderzenie oraz na najdokładniejsze uderzenie.

Pogoda w sobotę i niedzielę dopisała grającym. Nie padało, temperatura 19 – 21 C, wiatr nie za mocny, choć czasami w krótkich porywach mógł przeszkadzać.

Dla porządku należy odnotować Mistrzów Podlasia w Golfie 2020. Klasyfikacja brutto: Krzysztof Okrągły przed Waldemarem Dzierżyńskim i Kamilem Sawickim. Klasyfikacja netto: Anna Palczewska przed Maciejem Cieślukowskim i Wiesławem Dzierżyńskim.

W załączeniu protokół klasyfikacji końcowej oraz garść zdjęć. Zdjęcia mojego autorstwa.