Puchar "podlaski Ryder Cup" pozostaje w augustowie

Na pięknym polu golfowym Lisia Polana koło Modlina rozegrano w dniach 15, 16 maja trzynasty już turniej rywalizacji między Augustowem i Białymstokiem.

Augustowscy golfiści odnieśli kolejny sukces wygrywając cały mecz 14:10

Przebieg rywalizacji wyglądał tak: w sobotę po pierwszej rundzie fourballs prowadzenie 4:2 objął Augustów. Drugą rundę, forsome wygrał Białystok rezultatem 4:2 doprowadzając na koniec dnia do remisu 6:6. Tak więc niedzielny turniej dwunastu indywidualnych meczów rozpoczął się w pozycji neutralnej. Niedzielna rywalizacja zakończyła się sukcesem Augustowa 8:4 a w związku tym całkowitym rezultatem 14:10.

Ciekawostki z rundy niedzielnej: administracja pola przerwała naszą rywalizację na dwie godziny ze względu na przechodzący front burzowy. Kolejnym zdarzeniem wartym odnotowania była bezpośrednia rywalizacja obu kapitanów drużyn: Waldka Dzierżyńskiego i Carstena Engela. Miałem wielką przyjemność bezpośredniej obserwacji zmagań tych dwóch tytanów bo grałem w tej samej grupie. Doprawdy, było co podziwiać ! Słowa uznania dla obu mistrzów !