Mistrzostwa Podlasia

W sobotę i niedzielę, 4-5 września, w Grabowie k/Augustowa zostały rozegrane Mistrzostwa Podlasia w golfie.

Była to już dwunasta edycja podlaskich mistrzostw. Organizatorem zawodów, objętych jak zawsze honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego,  był Augustowski Klub Golfa. Sponsorem zawodów i fundatorem nagród po raz kolejny był producent wody mineralnej Augustowianka Sp. z o.o.

Mistrzostwa Podlasia są jedynymi w sezonie dwudniowymi zawodami organizowanymi przez Augustowski Klub Golfa. Przez dwa dni zawodnicy grają w 36 dołków a rezultat końcowy jest sumą uderzeń na tych wszystkich dołkach.

Na starcie zawodów stanęło 28 golfistów z Augustowa, Białegostoku, Ełku, Olecka, Suwałk i.in. miejscowości regionu. Walczono o tytuły mistrzowskie w trzech kategoriach: najbardziej prestiżowej kategorii brutto (osiągnięty rezultat bez żadnej korekty) oraz w dwóch kategoriach netto (osiągnięty rezultat jest korygowany o współczynnik umiejętności gracza, tzw handicap, w skrócie hcp) dla graczy w grupie  hcp od 0 do 23,9 oraz graczy w grupie hcp od 24 do 54. Ponadto rozegrano dwa konkursy dodatkowe: na najdłuższe uderzenie zawodów oraz na najdokładniejsze uderzenie. Obie te konkurencje rozdzielone dla startujących z żółtych miejsc startowych (mężczyźni) i czerwonych (kobiety i juniorzy)

Oto rezultaty mistrzostw

Klasyfikacja mistrzowska brutto (w nawiasach suma wszystkich uderzeń):

1. Krzysztof Okrągły (162) – obronił tytuł sprzed roku
  2. Waldemar Dzierżyński (167) – również srebrny przed rokiem
  3. Marianna Wiszniewska (176) – rewelacyjny finisz drugiego dnia zawodów i wskoczenie na „pudło”

Klasyfikacja netto dla hcp do 23,9 (w nawiasach suma uderzeń skorygowana o współczynnik hcp):

1. Błażej Siwiec (141)
  2. Barbara Kielich (145)
  3. Wiesław Dzierżyński (146)

Klasyfikacja netto dla hcp od 24,0:

1. Cezary Cemer (134)