Turniej Zakończenia Sezonu

W sobotę, 14 października 2023 w pięknie położonym, na cyplu jeziora Białego, ośrodku WDW podlascy golfiści celebrowali doroczną Galę Golfa.

W tym roku okazja była szczególna, bowiem oprócz podsumowania kończącego się sezonu golfowego świętowano okrągłą, dwudziestą rocznicę działalności Augustowskiego Klubu Golfa. Była to więc specjalna okazja by w szacownym gronie podlaskich golfistów powspominać początki klubu oraz narodziny sportu golfowego w Augustowie i okolicy. Wspomnieniom pomagała bogata galeria zdjęć z klubowego archiwum, które były wyświetlane na dużym ekranie w sali bankietowej. Przy niejednym takim wspomnieniu zakręciła się w oku sentymentalna łza, zwłaszcza gdy oglądaliśmy siebie młodszych o 20 lat lub naszych małych juniorów czyniących pierwsze, czasem nieporadne uderzenia kijami golfowymi a dzisiaj odnoszącymi wspaniałe sukcesy nie tylko na lokalnej arenie ale w całym kraju. Przy okazji jubileuszu był oczywiście szampan oraz wspaniały tort na którym mogliśmy podziwiać precyzyjnie wykonany herb Augustowskiego Klubu Golfa, a na nim piłeczkę golfową i kij oraz dołek otoczony zieloną trawą. Aż żal było podejść z nożem do takiego artystycznego dzieła. Były również podziękowania, w tym szczególne dla Marianny i Józefa Wiszniewskich za dwudziestoletnie wspieranie rozwoju i popularyzacji golfa w naszym regionie. Bez tego wsparcia nie byłoby tej jakże pięknej karty w historii augustowskiego sportu. W podziękowaniu społeczność golfowa ufundowała Mariannie i Józefowi ciekawy obraz wykonany w technice 3D przez augustowskiego artystę, Andrzeja Sawickiego, obraz oczywiście o tematyce golfowej. Wśród innych podziękowań było jedno intrygujące, bo dotyczące postaci „drugiego planu”, a przy tym jakże obserwacyjnie celne – dla Ani Hanisz (prywatnie żony prezesa klubu) za wsparcie męża w jego klubowej działalności.

Gala Golfa to również podsumowanie sezonu 2023 oraz nagrodzenie zwycięzców w całosezonowych cyklach turniejowych.

Cykl „Match Play” zakończył się następująco:

 1. Paweł Sikora
 2. Krzysztof Okrągły
 3. Waldemar Dzierżyński

Grand Prix 2023 Augustowskiego Klubu Golfa w klasyfikacji netto:

 1. Krzysztof Seroka  126 pkt
 2. Dariusz Szorc       123 pkt
 3. Adam Zdrodowski 121 pkt

Oraz „cream della cream” umiejętności golfowych czyli Grand Prix 2023 AKG w klasyfikacji brutto:

 1. Krzysztof Okrągły         96 pkt
 2. Paweł Sikora                 94 pkt
 3. Waldemar Dzierżyński 90 pkt

Poza nagrodami turniejowymi w zawodach organizowanych przez Augustowski Klub Golfa, klubowa kapituła nagród wyróżniła trzech sportowców za znaczące, sportowe osiągnięcia w roku 2023 na arenie krajowej (a dokładnie za medalowe pozycje wywalczone w Handicapowym Pucharze Polski 2023). Są to:

Całej Gali Golfa, tej części jubileuszowej, wspomnieniowej i sportowej towarzyszył turniej meczów w putowaniu. Na rozłożonej macie ćwiczebnej, symulującej dołek i green, o długości 4 m, graliśmy parami mecze w systemie pucharowym aż do wyłonienia zwycięzców. W turnieju wzięli udział wszyscy uczestnicy bankietu a zwycięzcami okazali się (dopiero przed północą):

 1. Piotr Sikora
 2. Paweł Sikora
 3. Waldemar Dzierżyński

Trzeba jeszcze wspomnieć, że rozłożony tor do putowania posłużył również do rozstrzygnięcia porannego Turnieju Zakończenia Sezonu gdzie do drugiego i trzeciego miejsca na podium było aż trzech pretendentów.

Cała Gala przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze o którą postarali się jej uczestnicy. Na koniec trzeba serdecznie podziękować uczestnikom bankietu a zwłaszcza tym, którzy wnieśli osobisty wkład w jego organizację i przebieg.

2023.10.14^J Zakończenie Sezonu rezultaty.pdf