Podlaski Ryder Cup 2024

W sobotę i niedzielę graliśmy kolejny turniej pomiędzy Białymstokiem a Augustowem o puchar przechodni Podlaski Ryder Cup.

W sobotę zostały rozegrane formaty drużynowe. Panowały wyśmienite warunki do uprawiania golfa. Było słonecznie ale nie za ciepło, z lekkimi powiewami wiatru.

Po rozegraniu w sobotę formatów four ball i foursome drużyna Augustowa prowadziła 8,5 do 3,5.

Podobne warunki pogodowe panowały w niedzielę, więc dało się zauważyć dobre nastroje wśród graczy, niezależnie od osiąganych wyników. Niedzielne gry indywidualne, match play, zakończyły się wynikiem 8 do 4 dla Augustowa.

Końcowy rezultat tegorocznego Ryder Cup między Augustowem a Białymstokiem to 16,5 do 7,5.

Tak więc puchar przechodni „Podlaski Ryder Cup” na kolejny rok zostaje w Augustowie.

(sprawozdanie przygotował kapitan augustowskiego klubu Waldek Dzierżyński, a załączone zdjęcia są autorstwa klubowych kolegów)