Gala Golfa 2024

W sobotę wieczorem, 12 października 2024, w Sali bankietowej Oficerskiego Yacht Clubu w Augustowie nad jez. Białym, Augustowski Klub Golfa miał swoją doroczną imprezę o nazwie Gala Golfa.

W ten sposób członkowie Augustowskiego Klubu Golfa podsumowali kończący się sezon golfowy w naszym regionie. Jak zwykle, Galę Golfa poprzedził Turniej Zakończenia Sezonu, który został rozegrany kilka godzin wcześniej tego samego dnia.

Na początku spotkania ogłoszono rezultaty i wręczono nagrody tryumfatorom porannego turnieju, którymi byli w klasyfikacji strokeplay brutto: Krzysztof Okrągły przed Waldemarem Dzierżyńskim i Barbarą Kielich a w klasyfikacji strokeplay netto: Zbigniew Luboiński przed Zdzisławem Pietraszewskim i Grzegorzem Tykockim.

W kolejnych punktach gali zostały zaprezentowane rezultaty turniejów, które były rozgrywane na przestrzeni całego, kończącego się już sezonu. Przyznano nagrody w postaci pięknych, imiennie dedykowanych statuetek oraz nagród rzeczowych w postaci bonów podarunkowych do internetowego sklepu golfowego.

Oto zwycięzcy całosezonowych formatów turniejowych:

Grand Prix Augustowskiego Klubu Golfa 2024, klasyfikacja generalna brutto:

1. Paweł Sikora 91 punktów stableford
  2. Waldemar Dzierżyński 90 punktów
  3. Krzysztof Okrągły 89 punktów

Grand Prix Augustowskiego Klubu Golfa 2024, klasyfikacja generalna netto:

1. Grzegorz Tykocki 129 punktów stableford
  2. Rafał Marchel 125 punktów
  3. Dariusz Szorc 124 punkty

Turniej Pucharowy Match Play:

1. Krzysztof Okrągły
  2. Waldemar Dzierżyński
  3. Paweł Sikora

Wyróżniono również piękną statuetką oraz bonem podarunkowym Zdzisława Guzewicza za „Szczególne osiągnięcia sportowe w tym za zwycięstwo w finale krajowym i awans do reprezentacji Polski na światowy finał World Amateur Championship 2024” który zostanie rozegrany w Tajlandii pod koniec października br.

Gali Golfa towarzyszyły również emocje sportowe, a to za sprawą rozegranego w systemie pucharowym turnieju puttowania. Część Sali bankietowej zamieniła się w turniejowe szranki za sprawą rozłożonej maty do puttowania, sztucznego dołka, prawdziwych putterów i piłeczek. W turnieju wzięli udział wszyscy uczestnicy gali a niektóre pojedynki zdawały się nie mieć końca, tak były zacięte i wyrównane. Ostatecznie zwyciężył Paweł Sikora przed Antonim Zdrodowskim i Andrzejem Sawickim

W załaczeniu kilka zdjęć.