Ostatni, oficjalny turniej – turniej zakończenia sezonu

Rozegraliśmy dzisiaj ostatni w tym roku, oficjalny turniej – turniej zakończenia sezonu.

Nie oznacza to oczywiście, że nie zagramy jeszcze jakiegoś turnieju – niech no tylko pogoda dopisze, będziemy wtedy organizacyjnie improwizować.
Pogoda dzisiaj była nadzwyczaj mokra i wietrzna. Padało cały czas a do tego wiał mocny północno zachodni wiatr.
Mimo to golfiści dopisali ! prawdę mówi powiedzenie, że „nie ma złej pogody na golfa, co najwyżej jest źle ubrany golfista”.

W załączeniu rezultaty dzisiejszego turnieju. Nagrody, dość nietypowo dla nas zostały rozdzielone według następujących kategorii
Miejsca 1-3 w głównej, wspólnej klasyfikacji brutto. Zwycięzcy: Waldemar Dzierżyński (57) przed Marianna Wiszniewska (60) oraz Krzysztof Okrągły (63)
Miejsca 1-3 w klasyfikacji netto mężczyzn. Zwycięzcy: Piotr Markiewicz (83/40,94) przed Robert Hanisz (76/52,70) i Grzegorz Tykocki (74/53,32)
Miejsca 1-3 w klasyfikacji netto kobiet. Zwycięzcy: Barbara Kielich (65/51,93) przed Anna Palczewska (77/58,65)
 
Po zakończeniu turnieju miało miejsce podsumowanie sezonu 2017 a w tym również nagrodzenie zwycięzców w klasyfikacji generalnej Grand Prix Augustowskiego Klubu Golfa. Przypomnę tylko, że cykl składał się z 10 turniejów, z czego 6 najlepszych rezultatów w punktach Stableford było branych pod uwagę w klasyfikacji generalnej.
Oto tryumfatorzy Grand Prix:
Kategoria mężczyzn: Waldemar Dzierżyński (155) przed Krzysztofem Okrągłym (149) i Andrzejem Sawickim (136)
Kategoria kobiet: Marianna Wiszniewska (127) przed Barbarą Kielich ( 1 1 8 ) i Anną Palczewską (91)
 
Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi a do tego pucharami. Były to bardzo nietypowe „puchary” bowiem miały format płóciennych oleodruków personalizowanych honorowanymi osobami.

Rozdania nagród i podsumowania sezonu dokonano w salce kominkowej przy suto zastawionych stołach. Na kominku płonął ogień a daniem numer jeden, królującym podczas spotkania były przepyszne kartacze. W czasie dyskusji wśród wielu tematów padł wielce intersujący pomysł uatrakcyjnienia naszego systemu rozgrywek GP w przyszłym sezonie. Otóż oprócz dotychczasowej klasyfikacji brutto byłaby prowadzona klasyfikacja netto polegająca na tym, że w każdym turnieju GP, w klasyfikacji netto byłaby przyznawana punktacja, odpowiednio od miejsca 1 do 10 w ilości punktów odpowiednio (na przykład): 12-10-8-7-6-5-4-3-2-1. Suma punktów na koniec sezonu wyłoniłaby np. 5 zwycięskich miejsc w jednej, wspólnej kategorii netto. Poddaję ten pomysł pod dyskusję bo wydaje się tego warty.

P.S. W załączeniu jest również lista aktualnych handicapów lokalnych AKG. Aktualnych na koniec sezonu 2017.

rezultaty 2017-10-14

Punktacja do GP 2017 - męzczyźni

Punktacja do GP 2017 - kobiety

hcp AKG 2018-01-01