Mistrzostwa Podlasia w Golfie - notatka

W dniach 22 i 23 września na polu golfowym JW. W Grabowie k/Augustowa rozegrano IX Mistrzostwa Podlasia.

Turniej, objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, wyłonił mistrzów golfa w naszym regionie na rok 2018.

O tytuły mistrzowskie walczono w kategoriach kobiet, mężczyzn i juniorów w klasyfikacji brutto a dodatkowo uhonorowano zwycięzców w klasyfikacji netto (z uwzględnieniem tzw. współczynnika handicap, czyli stopnia umiejętności gracza) oraz konkurencji na najdokładniejsze uderzenie. W tej konkurencji chodzi o to by jednym uderzeniem z odległości ok 130 metrów umieścić piłeczkę jak najbliżej chorągiewki.

Mistrzostwa Podlasia są jedynym, organizowanym przez Augustowski Klub Golfa, turniejem dwurundowym a wynik końcowy jest sumą ilości uderzeń w dwóch rundach. Jedynie juniorzy rozegrali jedną rundę, w niedzielę.

Oficjalne rezultaty (tytuły mistrza, wicemistrza i drugiego wicemistrza Podlasia na rok 2018 ):
1.    Kategoria mężczyzn:
                        1.    Waldemar Dzierżyński     117 uderzeń
                        2.    Krzysztof Okrągły               121
                        3.    Andrzej Sawicki                 122
2.    Kategoria kobiet:
                        1.    Marianna Wiszniewska   123 uderzenia
                        2.    Barbara Kielich                 133
3.    Kategoria juniorów (jedna runda):
                        1.    Paweł Sikora                     75 uderzeń
                        2.    Maciej Piekarski               84
                        3.    Dominik Kisiel                  85
4.    Klasyfikacja netto:
                        1.    Zdzisław Guzewicz
                        2.    Piotr Popiołkowski
                        3.    Robert Hanisz
5.    Konkurs na najdokładniejsze uderzenie:
                        1.    Andrzej Sawicki               96 cm
                        2.    Tomasz Kisiel                  445 cm
                        3.    Robert Hanisz                 515 cm

Turniej obfitował w spore niespodzianki, przede wszystkim związane z tym, że drugiego dnia, w niedzielę, wiał bardzo mocny wiatr, który miał swój istotny udział w osiągnięciach golfistów. W kategorii mężczyzn wyłonienie drugiego wicemistrza wymagało rozegrania dogrywki, gdy po drugiej rundzie okazało się, że dwóch zawodników ma ten sam rezultat 122 uderzeń. Po pasjonującym finiszu dogrywkę wygrał Andrzej Sawicki przed Tomaszem Kisielem.

W załączeniu rezultaty dzisiejszego turnieju, IX Mistrzostw o Puchar Ślepska, turnieju sponsorowanego przez państwo Mariannę i Józefa Wiszniewskich.
Przy okazji była to siódma eliminacja cyklu Grand Prix Augustowskiego Klubu Golfa. Tak więc znajdziecie również klasyfikację generalną oraz punktację netto tego cyklu.

rezultaty mistrzostw 2018-09-23.pdf