X otwarte Mistrzostwa Podlasia w Golfie za nami

W sobotę i niedzielę, 7-8 września na polu w Grabowie k/Augustowa rozegrano jubileuszową, 10 edycję Mistrzostw Podlasia w Golfie.

Tradycyjnie mistrzostwa zostały objęte patronatem pana Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego.
Na starcie tych dwudniowych zawodów stanęło 34 zawodników, wyjątkowo liczna obsada turnieju organizowanego w Grabowie.
Zawodnikom dopisała znakomita pogoda, nie padało, nie wiał zbyt mocny wiatr no i nie było upalnie, co w tym sezonie jest znaczącym wyróżnikiem pogodowym.
Puchary Mistrzów Podlasia w klasyfikacji brutto wręczano w trzech kategoriach. W kategorii mężczyzn wywalczyli je (w nawiasach liczba uderzeń będąca sumą dwóch rund): Andrzej Sawicki (118), Waldemar Dzierżyński (119) oraz Krzysztof Okrągły (120) po dogrywce z Mirosławem Newelem (120). W kategorii kobiet tytuły przypadły Mariannie Wiszniewskiej (121) przed Barbarą Kielich ((125) i Anną Palczewską (136). Juniorzy walczyli tylko w jednej, niedzielnej rundzie. Tytuł juniorski Mistrzyni Podlasia wywalczyła Sara Kostrycka (69) przed Antonim Zdrodowskim (78) i Krzysztofem Guzewiczem (86).
Wręczono również medale w klasyfikacji netto. Złoty medal wywalczył Krzysztof Sosnowski (136), srebrny Małgorzata Sawicka-Jakowiak (157) a brązowy Robert Hanisz (138).
Rozegrano również konkurs towarzyszący na najdokładniejsze uderzenie na dołku nr 1. Tutaj zwycięzcą został Władysław Wasiński (426 cm od flagi), drugie miejsce wywalczył Andrzej Sawicki (470 cm) a trzeci był Paweł Sikora (772 cm).

P.S. W załączeniu oficjalna kart wyników oraz zdjęcia z dekoracji tryumfatorów.